Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Pokojové rostliny

Letos v dubnu jsem dostala kvetoucí pokojovou azalku, přes léto byla na zahradě a prospívala. Po přenesení na verandu zasychají a opadávají listy, přestože je zalitá. Prosím o radu.

Jana Špínová

Azalku je třeba před přenesením do bytu přesadit a poté pravidelně přihnojovat, zálivka střední.

Prosím, můžu mít pachyru na jižní straně, kde je pořád sluníčko?

Jana Kolářová

Pachyru raději umístěte na polostinné místo bez přímého slunce.


Dobrý den, v zemině u Draceny mi začly růst žluté houby. V prodejně jsem se ptala co s tím, doporučili mi kytku přesadit. Při přesazování jsem viděla, že všude v zemině jsou bílé tečky podhoubí. Opravdu na to není nějaký postřik a je třeba kytku přesazovat? U břečťanu začínám mít ty tečky také, tak jen čekám, kdy mi zde začnou růst houby. Poradíte mi? Moc děkuji za odpověď.

Míša

Ve vašem případě bych dávala velký pozor při nákupu substrátu na přesazování pokojových rostlin. Musí být důkladně propařený, eventuálně se musí chemicky ošetřit proti houbovým chorobám.


Mám v květináči zasazenou myrtu, v doporučených radách se píše, že by měla přezimovat ve světlé místnosti při teplově do 10 stupňů. Co by se stalo, kdyby byla celý rok v domě za stálé pokojové teploty 22 stupňů? Uškodilo by jí to nějak? Za odpověď předem moc děkuji.

Jurniklová Veronika

Myrtu je třeba pěstovat ve stabilním prostředí při max. teplotě 16-18 stupňu, v letním období přistíňovat a důležité je myrtu pravidelně seřezávat.


Dobrý den, mám Fikus deltodea a začaly mu růst špičaté lístky. Kde je chyba?

Irena

Doporučuji pravidelné přihnojování, domnívám se, že chyba je ve výživě.


Dostala jsem darem orchidej Paphiopedilum praestans donker - botanická papuč. Prosím o radu, jak ji pěstovat, hnojit, kolik stupňů celcia vyžaduje rostlina v létě a v zimním období... Děkuji.

Kavanová

Tato rostlina se dá pěstovat v obytné místnosti při teplotě 20-24 stupňů, vyžaduje vyšší vzdušnou vlhkost - rosit, přihnojování v intervalu 14 dnů (spec. Hnojiva na orchideje), záléváme tak, aby byl substrát na dotyk vlhký, je lepší rostlinu umístit do misky naplněné pískem nebo drobným štěrkem, který neustále vlhčíme a tím vytvoříme rostlině vlhčí prostředí.


Přeji hezký den a mám dotaz. Mám vánoční hvězdu, celý rok mi jde dobře. Jenom je nyní v prosinci trochu hustá. Přála bych si, aby mi na Vánoce vykvetla. Je to možné? A jak? Díky moc.

Bobina

V této době již nedocílíte toho, aby Vám letos vykvetla. Musí se již 8 týdnů před Vánocemi redukovat světlo rostlině (postupně ztemňovat).


Dobrý den, dostala jsem od kamarádky brambořík a ráda bych věděla, jak často se má zalévat, když má vegetační dobu. Děkuji za radu a za pomoc.

Magda Cyroňová

Brambořík zaléváme v zásadě do podmisky (1-2x týdně), vyžaduje dostatek světla a spíše chladnější prostředí (déle vydrží).


Dobrý den, zajímalo by mne, čím to je, že se někdy objeví v květináči na povrchu zeminy bílá plíseň. Jedná se o příliš velkou zálivku? Obvykle již voda v misce pod květináčem ale není.. Děkuji Vám za odpověď.

Martina

Bílá plíseň na povrchu zeminy v květináči pochází ze zálivky. Zbavit se jí můžete pouze mechanickým odstraňováním, zeminu se snažte následně provzdušňit. Rostlinu není nutné z květináče přesazovat.


Na stonku orchideje mi vyrostla nová rostlinka i s kořeny. Je možné ji odejmout a zasadit do květináče? Děkuji.

Zuzana Trgyňová

Oddenek orchideje je možné buď přesadit do jiného květináče se substrátem pro orchideje nebo jej můžete pěstovat samostatně bez substrátu např. na punčoše z mechu nebo samorostu, rostliny je pak třeba vlhčit.


Stránky: 1 <<... | 29 | 30 | 31 | ...>> 67

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů