Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Zahradní architektura

Prosím o radu. Ráda bych založila živý plot z listnatých dřevin nebo pnoucích rostlin (břečťan aj.). Chtěla bych, aby plot byl zelený i přes zimu.

Ing. Alena Puldová

Doporučuji Thuja occidentalis Smaragd, Brabant, Maloniana, Cupresociparis laylandii.

Za naším domem vyrostla hala a hyzdí výhled. Chceme tam vysadit živý plot, který by měl být tak 6m vysoký a dlouhověký. Thuje na internetu nedoporučují, přiklaní se obecně více k tisu. Jakou dřevinu byste mi doporučíla vy? Jedná se o 60m délky.

Dušan

Doporučuji vysadit Tis (Taxus) nebo Habr (Carpinus).


Slunný den přeji, chci osázet dvojhrob rodičů (středem s terasovou deskou). Hrob je na výsluní a mé představy jsou osázet ho do bílo-modré kompozice spíše trvalkového vzhledu.

Halina Trenčanská

Doporučuji výsadbu těchto trvalek: Campanula carpatica (modrá i bílá), Iberis sempervirens, Netřesky, Lavandula angustifolia.


Dobrý den, chci založit živý plot, ale nevím z čeho. Thuje se mi nelíbí a tis je jedovatý. Chci něco stálozeleného nebo neopadavého. Plot bude na jížní straně severního svahu. Prosím o radu.

Ladislav

Doporučuji použít Pyracantha (hlohyně), Prunus laurocerasus (bobkovišeň), případně poloopadavé Ligustrum.


Mám na zahradě u plotu záhon o rozměrech asi 2x5m a chtěla bych na něj vysázet nějaké okrasné dřeviny spolu s trvalkami. Můžete mi prosím poradit, jaké druhy? Děkuji.

Blanka

Doporučuji vysázet tavolníky, mochny, hlohyně, dřišťály. Z trvalek kopretiny, třapatky, levanduli, čistec.


Dobrý den, můžete mi prosím doporučit dřevinu pro nenáročný, vysoký živý plot? Jedná se o velmi slunné, ale nechráněné stanoviště. Jak daleko od sebe by se měl sázet, aby prospíval? Moc děkuji za odpověď.

Pavla Daňková

Doporučuji Thuja occidentalis Smaragd nebo Cupresociparis laylandii. Thuja sázet cca 70cm od sebe, Cupresociparis 70cm - 1m.


Prosím o radu a případně navrhněte publikace, ze kterých mohu čerpat. Chci založit ovocnou a okrasnou zahradu na pozemku asi 1450 m2 položeného v mírném údolíčku, kterým protéká potůček (zcela rovná strouha) přibližně středem plochy. V levé části chci založit ovocnou a zelinářskou zahrádku, vpravo bude stát dům o ploše asi 100 m2 (obdélníkového tvaru), kolem něj okrasná zahrada. Jak řešit vzrůst stromků, aby na pozemek nebylo vidět, jak řadit dřeviny, trvalky, aby měly vhodná stanoviště a stejné hnojení, jak vytvořit různá zákoutí a rozčlenění pozemku, aby z každého pohledu působila pěkně a zajímavě, prostě abych měla z takové práce radost a ostatní potěšení pro oko. Chci se vyvarovat alespoň velkých chyb, ale chci si to také vyzkoušet sama. Prosím i o rady, na které jsem se nezeptala. Děkuji Vám za odpověď a přeji pěkný den.

Anna

Při takto náročném úkolu budete potřebovat alespoň základní znalosti z oboru zahradní architektury a oborů na ní navazujících. Jejich obecný výklad bohužel překračuje rámec naší poradny a tak vám doporučím dva knižní tituly, které by vám měly poskytnout alespoň část z potřebných informací. Jsou jimi Rok v zahradě kolektivu autorů Reader`s Digest a Největší kniha o zahradě od Johna Brookse. V případě tak velkého projektu, jako je ten váš, bych vám nicméně určitě radila využít i možnosti konzultací s odborníkem přímo na místě, pravděpodobně se tak snáze vyvarujete pozdějšího zklamání. Přeji vám ve vaší nadcházející práci hodně zdaru.


Jsem od mala obyvatelka sídliště, ale teď máme možnost koupit hezkou nemovitost se zanedbaným pozemkem (asi 800 m2.) Jedná se o domek na návsi (skrachovalý malý motorest, který má kolem sebe veřejné prostranství v tzv. parkové úpravě, t.j. asi 3 zakrslé thuje, ale o trávnik asi obec pečuje.) Předpokládám, že nám pozemek dá obec do nájmu. Zajímalo by mně, na kolik by mě vyšlo zpracování projektu a následné založení malého obecného parku. O zahradě nevím nic a moje příští záhrada mě nesmí moc zaměstnávat.

Daniela K.

V každém takovémto případě je nutné nejprve pozemek vidět, bez toho není možné stanovit ani cenu projektu ani případné realizace. Ráda bych reagovala na dotaz paní Daniely K. Jelikož mám u chalupy zahradu asi stejně velikou a již několik desítek let se snažim dělat také zahradnici a věřte, že to není jednoduché zvláště, když o zahradě nic nevíte. Po letech zkušeností jsem dospěla k tomu, že každé řemeslo má zlaté dno a každý se má věnovat tomu, čemu rozumí. Proto jsem pro založení nové zahrady oslovila tuto firmu, která mne velice uspokojila jak s projektem, s osobním bezva přístupem, tak s osázením, prostě zahradou na klíč. A protože ani mne nesmí zahrada moc zaměstnávat, chci se již jen zahradou kochat a užívat ji k relaxaci nikoliv plahočení - chtěla bych Vám doporučit, abyste se nebála a firmu Marigreen oslovila a budete se už jen s obdivem kochat jak jim roste zahrada pod rukama. Přeji Vám aby jste se rozhodla správně. Hodně úspěchů přeje Zdena Š.


Prosím o radu a případně doporučení literatury pro vhodný návrh zahrádky za řadovým domem cca 300m2 5° svah na J. Máme 2 malé děti, 1 a 4 roky. Zahrádka by měla sloužit i dětem. Na náročnou údržbu zahrádky moc čas není.

Andrea

Publikací, které vám mohou pomoci je velmi mnoho, doporučujeme např. Největší kniha o zahradě - John Brookes nebo Dr. Nordius - Vše o zahradě.


Prosím o radu, chtěla bych si založit japonskou zahradu. Jaké dřeviny jsou pro tyto zahrady nejtypičtější?

Klára

Typické dřeviny jsou borovice, azalky, rododendrony, vesměs zaštipované.


Stránky: 1 <<... | 18 | 19 | 20 | ...>> 22

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů