Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Zahradní architektura

Dobrý den, rekonstruujeme starší dům, průčelí domu (jižní stěna) bych chtěla porůst popínavkami. Jaké jsou vhodné, a jaký zvolit podklad na pnutí? Šířka domu je asi 25m, výška cca 5m. Děkuji velmi za odpověď.

Alena Doležalová

Jako podklad na pnutí je možné instalovat dřevěné treláže nebo ocelová lanka. Použitelné rostliny: Campsis radicans-trubač, Vitis -réva, Wisteria sinensis-vistárie, Rosa-růže (nutno vybrat v růžových školkách, na tu výšku jsou použitelné pouze některé druhy), také Lonicera heckrotii - zimolez.

Prosím, jaký živý plot je vhodný umístit vedle bazénu, který je vzdalený asi 1.5m. Na výšku max. 1,2m.

Pavlína

K bazénu bychom doporučili stále zelený živý plot. V případě nižších poloh Prunus laurocerasus, Cupresociparis laylandii, do vyšších poloh Taxus baccata či Pyracantha coccinea.


Mám na zahradě živý plot z thují asi 13m dlouhý. Před thuje bych chtěla vysadit asi 1m široký vlnovkovitý pás okrasných dřevin (výška max.1m), ale aby to bylo trochu barevně laděné. Rostliny budou umístěný na jih. Prosím poraďte, jaké rostliny jsou vhodné a jak je umístit vedle sebe?

Pavlína

Doporučuji Vám Berberis thunbergii Atropurpurea, Potentilla fruticosa, Caryopteris clandonensis, Pyrycantha coccinea - řez, Spirea bumalda či Spirea cinerea Grefsheim.


Jakou mám zvolit dřevinu na živý plot v lese, ve stínu. Smrk mi tam nejde. Děkuji.

Eva

Zkuste Cupresociparis laylandii nebo Thuja occidentalis Smaragd.


Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda jste již někdy použili v zahradní nebo krajinářské tvorbě nějakou okrasnou zeleninu. Studuji totiž Zahradní architekturu v Lednici a zpracovávám bakalářskou práci na téma Zelenina v zahradní a krajinářské tvorbě. Hledám jakýkoli park, zahrádku či jiný prostor, v němž by byla použita jako okrasný prvek zelenina. Děkuji.

Dagmar Bukovská

Ano, použili jsme do popředí na okraj záhonů v soukromé zahradě petržel a mangold. Jinak se domnívám, že lze použít jakoukoli zeleninu, má-li třeba tak zajímavý list, aby působila dekorativně.


Prosím o radu, chtěla bych osadit živý plot (ke stávajícímu oplocení), nejlépe neopadavý, nadmořská výška 550m, podloží jíl, severní strana, mrazová kotlina. Můžete mi doporučit rostliny a jak o ně pečovat?

Hana Lisá

Doporučuji použít Pyracantha coccinea nebo Thuja occidentalis Smaragd. Při výsadbě je třeba každé rostlině dodat co možná nejvíce substrátu a pravidelně přihnojovat.


Mohu vysadit k drátěnému plotu Clematis vitalba, montana, rdesno a akébii? Nebudou potom velkou zátěží pro plot? Vadí menší oka v plotu rdesnu a akébii při růstu?(nadm.výška cca 450m, západní větry, u potoka). Děkuji.

Lucie

Clematis ano, rdesno musíte každý rok pravidelně střihat, akébia je poněkud těžší, tu bych spíše doporučila na dřevěné konstrukce či pergoly.


Poraďte mi, prosím, čím osázet plochy těžko sekatelné v zahradě ve svahu orientovaném na JV. Jsou to terénní rozdíly, které se velmi těžko sekají. Nejlépe by bylo osázet to něčím barevným, co nepotřebuje velkou údržbu a je spíš nižšího vzrůstu. Děkuji za radu.

Martina Foukalová

K tomuto účelu slouží půdopokryvné rostliny jako např.: Cotoneaster salicifoius Park Tepich, Symphoricarphos chenaultii Hanckok, Potentilla fruticosa Gold Tepich, Juniperus sabina Tamariscifolia a spousta dalších, které dorůstají výšky 30 cm.


Dobrý den, chtěl bych si pořídit živý plot ze smrků a nevím, jak na to. Tak Vás prosím o veškeré informace, které k tomuto tématu máte a byly by jste ochotni mi je poslat. Dnes jsem narazil na pár odborníků, kteří mě od toho odrazují. Bydlím na Mostecku a prý je tu nevhodné podnebí. Doporučují mi thuje (moc se mi nelíbí). Předem děkuji za Vaši odpověď.

Dvořák Milan

Smrk je opravdu velmi choulostivý na znečištěné ovzduší, takže souhlasím s odborníky a do Vaší lokality bych skutečně smrk nevolila. Trváte-li na jehličnanech, volte mezi thují nebo cypřiškem, já osobně bych ale doporučila habr.


Dobrý den, prosím o radu, chtěla bych živý plot ze šeříku a nevím, jak daleko od sebe se sází. Dále nevím, jakým způsobem se rozmnožuje, jestli stačí kousky oddenků s kořínky.... Děkuji za radu.

Dana Sláviková

Živý plot z odkopků šeříku lze vytvořit v tom případě, pokud odkopky mají větší kořenový systém, ale upozorňujeme, že odkopky šeříku si nemusí podržet genetické vlastnosti matečné rostliny (barvu atd.)


Stránky: 1 <<... | 19 | 20 | 21 | ...>> 22

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů