Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Jehličnany

Chtěla bych osázet předzahrádku širokou 3m a dlouhou 6m vhodnými nízkými(max.1,5-2m) jehličnany. Problém je, že jde o nadm. výšku 450m.n/m a hlavně je to hned u silnice. Sluníčko se tam opírá od rána do cca 11-12 hod. Půda je spíše suchá.

Martina Macháčková

Zkuste vysadit např. Pinus mugo - borovice v různých kultivarech, existuje jich celá řada, Picea omorica nana - zakrslý smrk, případně Abies Koreana - korejskou jedli, která sice doroste větší výšky, ale roste velmi pomalu, takže to bude dlouho trvat.

Dobrý den, objevili jsme na borovicích napadení nejspíš ploskohřbetkami (našli jsme to podle obrázků), ale nevím, co na ně použít? Děkuji za odpověď.

Martina

doporučuji provést postřik přípravkem DECIS nebo OLEIOKOL.


Dobrý den, koupil jsem si v zahradnictví Pinus silvestrii. Asi po dvou měsících se na ní vyskytly nějaké larvy - jsou 3 cm velké a žijí v takovych chomáčích a ožírají jehlice, které následně usychají. Prosím o radu.

Holovka

S největší pravděpodobností se jedná o napadení mšicí vlnatou. Doporučuji postřik některým z přípravků PIRIMOR, MOSPILAN, nebo Sumithion. Postřik je třeba opakovat.


Mám na Vás dotaz, prosím Vás, je Thuja occidentalis Smaragd vhodná do celodenního stínu do nadm. výšky cca 450m? Předem Vám děkuju za odpověď.

Gabriela

Ano, na takové stanoviště ji můžete vysadit.


Stříká se přípravkem DITHANE nebo NOVOZIR celá thuje od špičky dolů nebo jenom ke kořenům? A můžu postříkat nyní v srpnu?

Blanka Gütterová

Tyto přípravky se aplikují na zelenou část rostliny, ne ke kořenům. Je-li třeba je použít, není problém aplikovat v srpnu.


Dobrý den, na Cypřiši se nám objevila již druhým rokem asi "houba" nebo nevím, co to je. Dá se to opláchnout vodou, ale jde to i s kůrou. Jen bych chtěla vědět, jestli to je normální nebo je to choroba. Nevím, kde se zeptat. Děkuji moc.

Vorlová

Ve vašem případě se jedná o druh korovnice, doporučuji postřik přípravkem NEUDOSAN. Postřik je třeba opakovat.


Prosím o radu. Chamaecyparis lawsoniana Columnaris od spoda a zevnitř žloutnou a pak hnědnou - zasychají. Zálivky mají dost. Prosím o radu, jak tyto jehličnany zachránit? Děkuji.

L. Lišková

Bohužel se jedná o přirozený jev, nic se s tím dělat nedá.


Dobrý den, zakoupila jsem si Pinus jeffregi, ale nikde o ní nemohu nic bližšího najít. Nemůžete mi nějak poradit?

Žaneta

Pinus jeffregi je rostlina náročnější na půdní podmínky, vyžaduje kvalitní hlinitopísčitý substrát a propustnou půdu. Není vhodná do hor, ale lepší pro ni je teplejší podnebí, ve velkých mrazech může namrzat. Jedná se o vysoký strom se širší a řidší korunou, v prvním roce mívá výhony modrobíle ojíněné, někdy mírně zvlněné. Zajímavostí u něj je, že jeho výhony při dotyku voní po pomerančích.


Dobrý den, chci Vás zeptat, zda je možné teď v létě přesadit thůji, která má 2m. A jestli byste mi napsala, jak. Děkuji Vám.

Miloslava Šimková

Nyní bych vám thuji přesazovat nedoporučila, pokud nemáte vážný důvod, počkala bych až na září, říjen. Pokud ji přesadit nyní musíte, pak jí zajistěte opravdu velký kořenový bal, jámu s navezenou zeminou, kam ji budete sázet, naplňte vodou, vsaďte thuji a opravdu dobře ji ukotvěte. Zálivku je pak následně třeba provádět v tomto horkém období ke kořenům i několikrát denně.


Koupila jsem si semena tisu a na obalu je napsáno, že se mají semena dvakrát stratifikovat. Můžete mi prosím vysvětlit, co to znamená a jakým způsobem to provádět? Moc děkuji.

Majda

Stratifikace je složitý proces, při kterém se semena ukládají do vlhkého písku do tmavého a chladného prostředí. U semen s tvrdým obalem se navíc tato nabrušují či procházejí strojem, který slupku semene naruší a tím pádem semena po uložení do vlhkého písku lépe klíčí.


Stránky: 1 <<... | 4 | 5 | 6 | ...>> 36

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů