Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Ovocné dřeviny

Vše o problematice ovocných dřevin pěstovaných u nás ve venkovních podmínkách - jejich názvosloví, vlastnosti a charakteristické znaky; členění a doporučení vhodných druhů; jak je správně pěstovat a pečovat o ně; řešení problémů (choroby, škůdci...).

Je možné v nadmořské výšce 365 m.n.m. pěstovat nektarinky a broskve? Pokud ano, jaké odrůdy? Děkuji za odpověď.

Veronika Poláčková

Nektarinkám je v této nadmořské výšce třeba zajistit chráněné stanoviště, u broskví není třeba. Odrůdy: nektarinka - Tena, Harco; broskvoň - Crest Haven, Flamengo, Red Haven.

Je možné nektarince staré 6 let, která plodí každý rok, pustit z koruny jednu větev do boku a vytvořit tak stěnu? Koruna bude zachována, samozřejmně za předpokladu, že bude podepřena. Děkuji.

Jaroslav Drda

Možné to je, za předpokladu, že ji hodně dobře podepřete, aby se koruna nerozštípla, ale nedomnívám se, že to bude vypadat hezky, snažila bych se zachovat korunu co nejvíc v rovnováze.


Chtěla bych zasadit zákrsk. broskvoň (v Praze), ale bojím se vzhledem k tomu, že ranní teploty jsou ještě pod nulou (březen) a má se navíc ještě ochladit. Vadí ranní mrazíky? A kolik vody bych musela dát?

Zora Nebeská

Zasadit broskvoň můžete tehdy, kdy už není půda úplně zmrzlá. Přesné množství vody vám poradit nedokážu, vykopanou jámu prolijte řádně vodou a až se veškerá vsákne, můžete přistoupit k výsadbě.


Milá Martino, můžu zasadit švestky teď koncem března? Děkuji.

Patrik

Ano, můžete.


Dobrý den. Nejprve musím pochválit Vaše stránky, jsou vynikající! A nyní k dotazům. Koupili jsme domek se zahradou, na které je několik ovocných stromů. Dotaz č. 1.: Manžel stromy seřezal, a větší rány natřel hnědou barvou na dřevo, kterou se např. natírá nábytek. Mě se toto moc nezdá, on tvrdí, že je to jedno, čím ořezané větve natře, hlavně když to nereaguje z vodou. Je to pravda? Dotaz č. 2. Na jedné jabloni je kůra kmene rezavá. Můžete poradit? Dotaz č. 3. Některé stromy jsou porostlé lišejníky, je to problém? Předem moc děkuji!

Žaneta Drahovzalová

Dotaz č.1: Už jsem se s tím setkala, že někdo takto rány zatírá, ale velké rány bych spíš doporučila zamazat štěpařským voskem, je to šetrnější způsob. Dotaz č.2: S největší pravděpodobností se jedná o rez, což je houbová choroba, proti které můžete aplikovat chemický postřik přípravkem Novozir nebo Dithane. Případně můžete napadenou plochu mechanicky seškrábnout a zamazat opět oním štěpařským voskem. Dotaz č.3: Lišejníky na kmeni problém nejsou, pokud není pokrytí stromu 100%. Doporučila bych vám případně kmeny vápnit.


Dobrý den, lze pěstovat vinnou révu venku v nadmořské výšce 600m n.m. a pokud ano, jaké odrůdy? Děkuji za odpověď.

Jana Kašparcová

ano, lze, doporučit vám mohu tyto odrůdy: Arkadija, Modrý muškátový, Prim nebo Favorit.


Dobrý den, rádi bychom na zahradě vysadili letní jabloň. Lokalita Karlovarsko, nadmořská výška cca 400 m n.m., půda jílovitá, kyselá, půdní podmínky v místě výsadby zlepšíme kompostem a listovkou.

František Dragomir

Pro vás by byla vhodná odrůda, která se jmenuje přímo letní.


Jaký je maximální vhodný počet ovocných stromů do zahrady cca 770m2? Měly by to být tyto druhy: broskvoň, meruňka, ryngle, višeň, švestka a hrušeň, od každého jeden strom, ale nevím, zda to již není mnoho.

Jana Nová

U jednotlivých druhů vám uvedu průměr koruny vzrostlého stromu a podle toho si můžete odvodit, kolik kterých stromů si můžete do zahrady pořídit, aby se vám tam vešly a vzájemně si nekonkurovaly. Broskvoň - 6m, meruňka - 4-5m, ryngle- 4-5m, višeň - 6m, švestka - 4m, hrušeň - 8m.


Dobrý den, na zahradě máme jabloně, již u dvou stromů začaly černat a schnout větve, vlastně nevíme, jak dál postupovat, nejsme zahradníci, postřiky skoro neprovádíme, ale je nám líto těch stromů...

Miloš Valehrach

Záleží na tom, v jakém rozsahu černání a prosychání je. S největší pravděpodobností se jedná o rakovinu. Zkuste ořezat uschlé a černé větve radikálně až do zdravého dřeva a rány následně ošetřete štěpařským voskem. Mohly byste je tak zachránit. Pokud toto řešení nepomůže, pak bude bohužel nutné stromy zlikvidovat.


Dobrý den, existuje prosím vás nějaká odrůda pravé původní české švestky, která by byla odolná proti šárce?

Šťastný jiří

Odrůda zcela odolná proti šárce u pravé švestky neexistuje, o něco odolnější je odrůda Hamanova, případně Katinka.


Stránky: 1 <<... | 2 | 3 | 4 | ...>> 36

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů