Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Trávníky

Vše, co potřebujete vědět o trávnících - příprava terénu pro nový trávník; zakládání trávníkových ploch, doporučení vhodných travních směsí; celoroční péče o trávníky; rekonstrukce trávníků; řešení problémů (boj s plevely, chorobami, škůdci...).

Dobrý den, dočetla jsem se ve vaší poradně, že se prý někdo chce zbavit lipnice v trávníku. Čím je špatná? Já jsem si objednala travní směs s názvem Okrasná, kde lipnice luční tovří 40%, dále pak kostřava červená 40% a kostřava ovčí 20%. Je to vhodné složení pro okrasný trávník?

Alena

Lipnice je výběžkatá tráva, je taková jakoby měkčí a v podstatě trávník "zahušťuje". Kostřava pak je tvrdší, vytváří trsy. Různé travní směsi obsahují různé poměry těchto trav. Lipnice není v podstatě ničím špatná, záleží na tom, k jakému účelu trávník pořizujete a podle toho se vybírá travní směs s různým poměrem travních semen. Směs, kterou jste objednala vy, si myslím, je pro váš účel v poměru tak akorát.

Dobý den, paní Hájková, potřebovala bych se prosím zeptat, zda mohu přípravkem Casoron G ošetřit plochu, kde zamýšlíme založit trávník.

Martina Moulisová

Casaron G vhodný k tomuto účelu není, je třeba, abyste před založením nového trávníku na celou plochu aplikovali nějaký totální herbicid.


Prosím o radu, po jarním provzdušnění trávníku byl trávník hustý a krásně zelený. Pak se objevila místa, kde je trávník napohled černý, mastný a ta místa se zvětšují. Neznáme příčinu.

Marie Švecová

S největší pravděpodobností máte v trávníku řasy, pro které je charakteristická tvorba slizu, kterým je tráva decimována. Podmínky podporující rozvoj řas jsou především nepropustná svrchní vrstva půdy se sklonem ke kvašení a s nízkou úrovní minerální výživy, zastíněné plochy. Doporučuji zlepšit propustnost (popískováním trávníku), odstranění zbytků poškozeného trávníku, holá místa zkypřit a dosít vhodnou travní směsí. Preventivně postříkat přípravkem na ošetření trávníků s obsahem síranu měďnatého.


Dobrý den, v našem trávníku se objevily letos velké trsy řebříčku. Jak se ho mám zbavit?

Hana Strouhalová

Na řebříček doporučuji v jarních měsících a to nejlépe v dubnu či květnu aplikovat postřik BOFIX, není nutné se bát o kvalitu trávníku, neboť reaguje pouze na plevele. Postřik je vhodný případně několikrát opakovat.


Potřebovala bych se prosím zeptat, zda mohu přípravkem Casoron G ošetřit plochu, kde zamýšlíme založit trávník.

Martina Moulisová

Casaron G vhodný k tomuto účelu není, je třeba, abyste před založením nového trávníku na celou plochu aplikovali nějaký totální herbicid.


Dobrý den, mám problém s rozrazilem v trávníku.

Velemínský Miloš

Doporučuji vám použít herbicidními přípravky Lontrel a Starane (oba přípravky kombinovat).


Co je palužka travní a jak proti ní bojovat? Děkuji.

Barták Luděk

Jedná se o houbu, která se projevuje různě velkými skvrnami, odumřelé rostliny mají papírovou strukturu, typické je bílé nebo růžové mycelium a zejména pak sklerocie světlé barvy na odumřelých listech (velikosti zrnka písku). Bojovat proti palušce můžete postřikem Novozir či Dithane a to opakovaně dle návodu.


Mám založený trávník cca 1200m, již 10 let. každý rok používám vertikutátor, postřik bofix, dvakrát týdně ho sekám, dvakrát denně jej zavlažuji a na jaře hnojím NPK, v měsíci květen je trávník krásný, ale v měsíci srpen mám tolik hnědých fleků, že ztrácím jakoukoliv naději na dobrý výsledek.

Libor Ostřanský

Jedná se o houbovou chorobu a na postižená místa je třeba aplikovat nějaký fungicidní přípravek, např. Amistar již v předjaří a preventivně po 14 dnech zopakovat.


Prosila bych o radu, chceme založit trávník. Jsou nutné teréní úpravy a máme je provést ještě teď na podzim kvůli sednutí zeminy a nebo až na jaře? Na pozemku je vytrvalý plevel, krerý je invazivní, množící se kořeny, květ bílý, asi 1m vysoký, list složený ze tří listků. Postříkali jsme plochu roundapem, ale někde stále vyléza, mám strach, aby i v novém trávníku nepřevzal vládu.

Iveta Ondráčková

Trávník se zakládá na podzim nebo na jaře. Terénní úpravy je třeba provést, ale pokud je ještě hotové nemáte a bojujete proti uvedenému zaplevelení zahrady, pak bych vám doporučila spíš na podzim jen pořádně terén upravit, celý odplevelit nějakým totálním herbicidem a vlastní trávník založit až na jaře a před jeho založením odplevelit plochu ještě jednou, abyste se zbavili i případných nových mladých rostlinek plevele, které znovu vyraší. Pokud odplevelení před založením podceníte, budete mít plevel v trávníku natrvalo.


Dobrý den, do jaké hloubky se má správně provádět vertikutace? Děkuji.

Pavel

Doporučovaná hloubka vertikutace je 2-3mm, tj. nože se půdy jen lehce dotýkají.


Stránky: 1 <<... | 2 | 3 | 4 | ...>> 20

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů