Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Pokojové rostliny

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli se Nolina zalévá do misky nebo přímo do květináče a jestli jí v zimě neškodí teplota kolem 20°C? Děkuji.

Jitka

Možné je obojí, ale udržovat jen lehce vlhký substrát, nepřelévat, spíš pravidelně rosit na list a dopřát jí prostředí s vyšší vzdušnou vlhkostí. Teplota je vyhovující.

Dobrý den, prosím o radu, jakou zelenou rostlinu mohu pěstovat v rohu málo osvětlené místnosti? Děkuji.

Soňa Karausová

Méně světla vyžadují z velkolistých např. Monstera, Ficus lyrata, Phylodendron erubescens (má krásné šípovité listy do červena velké až 20cm), s menším listem pak Draceny, Cissus, Zamioculcas nebo Ficus binendiiki.


Jak často se má přesazovat kapradina? Děkuji.

Věra

Kapradina je široký pojem, avšak nedomnívám se, že by existovala nějaká přesná pravidla, jak často a jaké konkrétně druhy jakým způsobem přesazovat. Já osobně bych to prováděla v případě, když rostlina přerůstá květináč (je pro ni již malý) nebo přes okraj výrazně přerůstají kořeny.


Chtěla bych se zeptat, jaké květiny se hodí do malého bytu, kde v pokoji i spíme? Okno je na východ, moc světla zde není.

Tereza

Z rostlin, kterým stačí slabší světelné podmínky, bych vám doporučila např. Dracenu, Scindapsus, Zamiokulkas či rozličné kapradiny, které působí velmi příjemným dojmem. Záleží i na tom, kolik místa můžete rostlinám v malém bytě poskytnout.


Dračinka: Pořídila jsem si Dračinku, ale za pár dní se mi na listech objevily takové pavučinky, mám podezření, že se jedná o svilušky. Dokonce se mi dostaly i na další pokojové květiny. Jak se jich zbavit? Děkuji.

Martina

Pravděpodobně jde o svilušky. Napadené rostliny izolujte, protože svilušky se při vysokých teplotách a nízké vlhkosti vzduchu lehce množí. Pokud není napadnutí rozsáhlé, stačí rostliny důkladně opláchnout především ze spodní strany listu. Hodně napadené listy odstraňte. Pokud tento postup nepomůže, bude třeba použít chemické přípravky např. ACTELIC.


Dobrý den, mám doma sloní nohu už delší dobu, moc mně teda neroste, teď mně najednou uschly z každé strany tři listy a zbyly jen asi čtyři zdravé uprostřed. Tak se bojím, abych o ní nepřišla... A ještě jsem se chtěla zeptat myrta mi na podzim celá opadala a taky jí zasychaly větvičky, takže jsem všechny zaschlý ostříhala, postříkala jsem ji, přesadila a postřikuju ji... Zatím vypadá, že přežila, protože má spoustu nových výhonků.

Lucka

Dokud má sloní noha nějaké zelené listy, je možné ji zachránit. Přesaďte ji co nejdřív do humózního substrátu a umístěte do světlé místnosti s teplotou kolem 18oC. Myrta potřebuje světlé stanoviště, nejlépe na okně, hodně rosit, teplotu prostředí kolem 18oC a především hodně a pravidelně sestřihávat.


Dobrý den, koupil jsem Dracena Massangeana vysokou asi 2m a k ní jsou v jednom květináči další 3 menší. Zatím co ostatní docela prospívají, ta nejmenší, která má zhruba 30cm, žloutne a vadne. Květinu pouze rosím. Děkuji.

Chlad

Rosení nestačí, zalévejte ji ještě trochu vrchem, ale tak, aby nezbývala voda v misce a pravidelně ji přihnojujte. Dalším důvodem může být i to, že je ta nejmenší mezi ostatními tzv. "utopená" a pak bych ji doporučila přesadit od skupinky zvlášť.


Prosila bych o radu na záchranu rostliny fikus benjamin. Jedná se o krásný vzrostlý strom - cca 20 letý. Na listech se objevuje lepkavá tekutina, jinak škůdci nejsou okem viditelní. Je to normální jev?

Věra Tománková

Domnívám se, že se jedná o následek působení mšic. Doporučuji rostlinu umístit do karantény a ošetřit přípravkem Mospilan.


Dobrý den, dnes jsem si zakoupila nádhernou pokojovou azalku v růžové barvě v supermarketu. Prosím moc o radu, jak s ní zacházet, aby mi nezahynula. V obýváku máme 24oC a na chodbě, kde je také dost světla, je pouze kolem 14-15oC. Zajímá mě, kde by jí bylo lépe a jak často se má zalévat. Děkuji za odpověď.

Božena Vildmanová

Azalka potřebuje chladnější prostředí, takže jí bude lépe na chodbě, vody dostatek, aby měla vlhký substrát, rosit. Po odkvětu ji seřízněte a přesaďte do rašeliny. Přihnojovat pravidelně v době vegetace cca 1x za 14 dnů, v době vegetačního klidu 1x do měsíce.


Zakoupila jsem si orchidej PHALAENOPSIS. Protože nemám s jejím pěstováním žádné zkušenosti, prosím o odpověď na tyto dotazy: 1. Mám ji dát na jižní okno, kde je hodně světla a slunce (mohu ji zastínit žaluziemi), nebo raději na západní stranu, kde je méně světla? 2. Musím hnojit v době květu a jak často? (Kvete v prosinci.) 3. Dělám správně, když nezalévám svrchu, ale dám vodu do misky s kamínky a denně ji rosím?

Věra

1. Dejte ji na jižní okno, žaluziemi při ostrém slunci přistínit můžete. 2. Hnojit ano, i v době tvorby poupat, nejlépe univerzálním hnojivem pro pokojové rostliny. 3. Zálivku provádíte správně, rosení je výborné.


Stránky: 1 <<... | 8 | 9 | 10 | ...>> 67

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů